KDSN RADIO Sports
High School Golf Results 04/04/2023
GIRLS GOLF
CB AL Invitational
Sergeant Bluff-Luton 219, Underwood 220, Bishop Heelan (223), Glenwood (226), and Lewis Central 229.
Medalist: Alyssa Schorg, Bishop Heelan, 47
Carroll 210, Kuemper Catholic 215
Medalist: Addy Beiter, Kuemper Catholic 41
Runner-Up: Olivia Boes, Carroll, 50
Clarinda 206, Shenandoah 209
Medalist: Taylor Rasmussen, Clarinda, 44
Runner-Up: Molli Finn, Shenandoah, 50
Missouri Valley NTS, AHSTW NTS
Medalist: Henley Arbaugh, Missouri Valley, 66
Runner-Up: Ava Hilts, Missouri Valley, 66
Sidney 188, Red Oak 240, Griswold NTS
Medalist: Avery Dowling, Sidney, 41
Runner-Up: Joanna Reynolds, Griswold, 44
Treynor 229, Audubon 245
Medalist: Brooklyn Currin, Treynor, 42
Runner-Up: Kali Irlmeier, Audubon, 47
BOYS GOLF
Harlan 180, Denison-Schleswig 182-
Medalist: Jace Gubbels, Harlan, 39
Runner-Up: Jonas Reynolds, Harlan, 42
Varsity
Denison Schleswig 182
Harlan. 180
Individual Scores
DS Harlan
Easton Emery. 43 Jace Gubbels. 39
Kole Towne 43 Jonas Reynolds 42
Landon Wulf 47 Brandon Ernst. 45
Aiden March. 49 Sam Schmidts. 52
Malachi Esteves 51 Alex Bladt. 53
Michael Collins 57 Owen Neve 56
Medalist Jace Gubbles Harlan 39
Runner up Jonas Reynolds. Harlan 42
JV
Denison Schleswig 219
Harlan 204
Individual Results
DS Harlan
Bradyn Schillerberg. 51 Gabe Arckfeld 47
Jett Paulsen 55 Jason Erlmeier. 51
Brody Schneider. 56 Chase Merson 52
Huntur Johannsen 57 Kiron Leinen. 54
Gavin Bral. 57 Kamden Kimmen 60
Remi Lilliholm. 58 Anthony Fields 61
Atlantic 160, Kuemper Catholic 161
Medalist: Roth Den Beste, Atlantic, 36
Runner-Up: Maverick Schwabe, Kuemper Catholic, 37
Atlantic Scores: Tristan Hayes 40, Hudson McLaren 41, Cruz Weaver 43, Sam Brosam 43, Roth Den Beste 36, Trevan Hansen 46
Clarinda 166, Shenandoah 183
Medalist: Brevin Osten, Clarinda, 40
Runner-Up: Jade Spangler, Shenandoah, 41
Missouri Valley 180, AHSTW 200
Medalist: Jackson Tennis, Missouri Valley, 42
Runner-Up: Kaden Jorgensen, AHSTW, 44
Sidney 192, Red Oak 202, Griswold 217
Medalist: Hayden Thompson, Sidney, 41
Runner-Up: Kamron Brownlee, Griswold, 45
Treynor 166, Audubon 187
Medalist: Ethan Konz, Treynor, 37
Runner-Up: Luke Mathews, Treynor and Evan Alt, Audubon 42’s